Postovani, dobila sam terapiju lekovima na gastroenterologiji za zeludac i unutrasnje hemoroide. Nije mi objasnjen nacin konzumiranja istih prilikom otpusne liste. Medjutim ni lekar opste prakse prilikom zakljucivanja bolovanja nije dao objasnjenje. Da li nesto od ovih lekova smem piti zajedno (kombinovano) ili odvojeno? Terapija je sledeca: 1.controloc tbl 40mg 1x1 2.colospa r caps. 2x1 3.avaricon caps. 2x1 4.sideral f tbl 1x1 u toku ciklusa Znam da se controloc pije na prazan zeludac. Da li ja smem colospa kapsule i avaricon da popijem odjednom ili ne, nakon dorucka? S'obzirom da treba da ih pijem i uvece (dvaput na dan). Hvala unapred!

    Odgovoreno: 03. 02. 2020.
    • Poštovana, što se tiče redosleda konzumiranja lekova, vrlo je bitno da bude pravilno kako bi resorbcija bila potpuna. Controloc tablete uzimate jedanput dnevno, pola sata pre obroka. Colospa retard kapsule možete uzeti ne vezano od obroka dva puta dnevno. Avaricon kapsule idu uz obrok i možete popiti zajedno sa colospa retard kapsulama, bez bojazni od interakcije. Sideral forte kapsule uzimate na prazan stomak. Moja preporuka je izmedju doručka i ručka kako biste napravili razmak od ostatka terapije koju izimate i od hrane koja takodje može uticati na apsorbciju leka. Pozdrav!