Postovani, sta je dozvoljeno u periodu dojenja da se koristi za osecaj napetosti, uznemirenosti i nervoze? Predpostavljam da lorazepam nije dozvoljen dojiljama .hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 11. 12. 2019.
    • Poštovana, stanje uznemirenosti i napetosti je sasvim normalno nakon porodjaja i najčešće se povezuje sa padoh hormona- estrogena. Upotreba benzodiazepina u periodu dojenja nije dozvoljena, zbog izlučivanja male količine u majčino mleko. Vodite računa i ne primenjujete na svoju ruku biljne suplemente jer mnogi prolaze kroz mleko i mogu imati sedativno dejstvo na odojče. Preporuka bi bila da krenete sa bedoxinom dva puta dnevno po jedna tableta, nakon podoja. Ukoliko simpomi unemirenosti ne prestanu, javite se ordinirajućem lekaru. Pozdrav!