Molim vas da mi pojasnite da se za upotrebu leka Flobian, pacijenti sa centralnim venskim kateterom i pacijenti koji su hirurški operisani, konsultuju sa lekarom, na koje hirurške intervencije se to odnosi.

    Odgovoreno: 22. 12. 2019.
    • Poštovani, centralni venski kateter je kateter koji se aplikuje u neku od velikih vena (vena vrata, grudnog koša, prepona) kako bi omogućio primenu lekova ili hrane kod osoba koje ne mogu da iste unesu oralnim putem. Centralni venski kateter može ostati u veni nedeljama ili mesecima kako bi se izbeglo stalno ubadanje pacijenta i samim tim smanjio rizik od nastanka infekcija. Što se tiče mera opreza kod hiruški operisanih pacijenata, misli se na one koje su imali operaciju nekog dela digestivnog trakta. Kod takvih pacijenata potrebno je da se u zavisnosti od težine intervencije konsultacija oko upotrebe preparata obavi sa ordinirajućim lekarom. Takodje, preporuka bi bila da se pacijenti koji imaju učestalu dijareju praćenu krvarenjem, pacijenti na hemioterapiji, imunokompromitovane osobe savetuju sa lekarom pre početka upotrebe suplementa. Pozdrav!