Molim za savet u vezi koriscenja leka protiv visokog pritiska. Moja mama je u poseti mojoj porodici u Americi. Ona pije Norvasc 5mg {Amlodipin} i Bisoprolol 2,5mg svaki dan, vec vise od 20 godina. Nestalo joj je leka Norvasc, pa vas molim za savet da li lek Metoprolol protiv visokog pritiska moze zameniti Norvasc, Amlodipin, i ako moze da li treba uzimati Bisoprolol zajedno. Mama bi promenila terapiju do porvratka kuci, sto je za nedelju dana, a onda bi otisla na savet i pregled kod svoje doktorke. Hvala puno, unapred na odgovoru! Sve najbolje, Ana Maslovaric

    Odgovoreno: 01. 12. 2019.
    • Poštovana, lek Metoprolol ne može zameniti Amlodipin (Norvasc) jer to uopšte nisu paralele, a nisu ni lekovi iz iste grupe. Ona vec pije Bisoprolol koji pripada grupi beta blokatora, tako da nema potrebe da uzima i Metoprolol koji pripada istoj grupi lekova. Pozdrav!

Komentari na pitanje: #160787

    • Da li može za Amlodipin Alkaloid 10 mg da bude zamena Vazatol? Hvala.

    • Pijem metoprolol i rawel koji se kupuju da li ima zamena za njih koji idu na recept hvala

    • Поштовани,имам хипертенѕију и лецим се од ње дуги ниѕ година.Питам да ли је лек NORVASC,адекватан леку VAZOTAL,односно да ли су из исте групе лекова пошто је вазотал много јефтинији јер се добија на рецепт.Хвала на одоговру