1. Upotreba Rivotril leka u trudnoći

    Pitanje broj: #152165

    Poštovani,

    Unazad godinama koristim Rivotril po 1 tabletu dnevno od 2 mg. Sada planiram trudnoću i ne znam šta da radim sa lekom. Strah me da ga ostavim, pomaže mi.
    Kako Rivotril utiče na plod i trudnoću?

    Odgovoreno: 28. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Najbolje je da se posavetujete sa lekarom koji Vam je propisao Rivotril i koji je detaljnije upoznat sa Vašim stanjem o postupku obustave terapije Rivotrilom ili zamene nekim drugim lekom. Rivotril ima štetno dejstvo na plod (dejstvo na srce, disanje, hipotonija...) i ne sme da se koristi u trudnoći, naročito u poslednjem trimestru i tokom dojenja, osim ako je neophodno.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #152165

    • Dobar dan trudna sam 7 nedlje a pijem Rivotrila tabletu četvrtinu. Da li je opasno po bebu?

    • Pijem tćrivptril unazad 3 godine zbog epilepsije, depresije, akcioznosti.... I ne znam za sta jos. Meni je 1 postao malo, to izaziva zavisnost, pocela sam po 2 komada. Trudna sam 5 nedelja. Sta dalje? Bez rivortrila ne mogu da spavam, srca lupa kao u dobos i da umrem srce po lupalo kao ludo. Zavisnost. Zelim bebu. Da li je to opasno i koliko?