1. farmaceut Iva Cvetković mešanje lekova sa kafom

    Pitanje broj: #149729

    Poštovani, svi znamo da mešanje odredjenih lekova može biti štetno. Ukoliko bi mogli da mi odgovorite da li lekovi koji se smrve (izdrobe), u kafi, konkretno, bromazepami, lasiks, febricet mogu dovesti ili uzrokovati smrt? I da li samim tim što su rastvoreni u kafi gube efekat? U pitanju je osoba, deka, od 76 godina. Hvala vam unapred na odgovoru, srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 27. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Lekovi koje ste naveli se smeju kobinovati i primenjivati samo ukoliko je to sastavni deo terapije i u propisanoj dozi. Efekat koji prouzrokuju zavisi od primenjene doze i u većim dozama mogu izazvati oštećenja pojedinih organa i sistema.