1. farmaceut Iva Cvetković doziranje lorazepama

    Pitanje broj: #147641

    Teško mogu da zaspim. Koliko tableta lorazepam 2,5 mg treba da popijem odjednom da bih zaspao za pola sata. Koliko spavam i kakvo je budjenje? Šta ako popijem više tableta?

    Odgovoreno: 28. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Svi lekovi koji deluju na nervni sistem u apoteci se mogu kupiti samo ako imate recept od lekara. Znači takve lekove samo lekar specijalista uvodi. Ukoliko već koristite lorazepam u terapiji nesanice da znate da je dozvoljena doza od 1- 4 mg odjednom pola sata pre spavanja. Odgovor na ovaj lek je individualan. Moj savet je da ukoliko još uvek niste koristili lekove ovog tipa, da probate prvo sa preparatima na biljnoj bazi (valerijana, hmelj, matičnjak) ili na bazi melatonina koji vraća u normalu naš cirkardijalni ritam i vrlo se dobro pokazao i ne izaziva zavisnost.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #147641

    • Mene zanima posto mi je doktor prepisao lek lorazepam 11.12 .2021 godine zato stp sam mu ja trazila jer imam problema sa spavanjem da li moram opet ovak mesec da sejavim lekari da mi prepise ilijeto regulisano svakog 11umesecu

    • Bio sam u bolnici zbog kapi cbd ulja skoro me ubilo dobio sam lorazepam evo cetvrti tjedan ga trosim ali i dalje imam konvulzije dobio sam deanxit 10 mg skoro sam dobio moždani udar pa me zanima dali lorazepam mogu koristiti s cajem od maticnjaka pasiflorom i imam zvakace gume od l theanine i 5hpt lorazepam inace uzimam 3 mg dnevno