1. Zamena za lekove

    Pitanje broj: #138922

    Trošim poslednju kutiju alphapresa od 2 mg. I strepim, šta dalje da činim? Naime, proizvodnja aplphaprsa je prestala, tako da ga neće više biti u prodaji. Inače, ima nekoliko lekova koji su u prodaji i koji sadrže doksazosin metilat, aktivnu supstancu leka koji sam do sada koristio. Terapija mi je, jedna tableta dnevno finasterid farma 5 mg i jedna tableta dnevno alphapresa 2 mg. Koji bi od postojećih lekova mogao da zameni alphapres?

    Odgovoreno: 27. 07. 2015.

Komentari na pitanje: #138922

    • Zamolila bi Vas da mi napišete da li postoji zamena za lek Desenda a da ide na lekarski recept ili da bude barem malo jeftinija? I koliko je lek opasan?

    • Dobila sam od neurologa Pragiolu. Da li ovaj lek utiče na psihu i da li izaziva zavisnost? Hvala.

    • Da li postoji zamena za lek Vinceva i koja bi bila? Pitam informativno pošto je lek od 2020. kod nas u Srbiji.

    • Pila sam Janidu 160, dva puta pošto se izbacuje. Da li je Valzakor adekvatna zamena ili vi preporučujete nešto drugo uz to. Doktor mi je prepisao wolmax 80/5 i Junidu. Šta sada?

    • Dobro veče dali ima zamena Menartan od 20mg. Pila sam ga za pritisak a povučen iz prodaje on mi regulisao pritisak. Ja vas molim šta da radim šta vi preporučujete zamenu tog leka a da nije štetan pošto sam čitala da ovaj Menartan izaziva rak pa sam se uplašila i uznemirila dali je moguće šta sve se radi i dešava, ja vas molim koji lek vi preporučujete inače ja sam i vaskularni bolesnik. Hvala unapred.

    • Koja je zamena za OLITOR 10 mg, koga više nema u prodaji? Hvala!

    • Molim Vas za pomoć. Koristio sam Kornam 2mg, i sada ga nema. Ponudjena mi je zamena Tamsol 400 koji mi ne odgovara zbog pojave nekih efekata. Da li postoji još neki lek?

    • Pila sa Nolvadeks koji je izazvao promjene na materici.Sad pijem Transolete koji mi napada kosti a vec imam osteoporozu te imam jake bolove.Sta sada???Idem opet na tamjenu lijeka.Ima li neko da je koristio neki drugi lijek iz kve grupe a da nema ovaki jake kontraindikacije.

    • Nestao mi je mlek Kornam od 5mg,da li postoji zamena jer ga nema po apotekama a predstavnistvo sandoza kaze da ce ga uvoziti tek od polovine jeseni.Do tada svakako ne mogu cekati,Hvala!

    • Brat mi kaži od korone prima arhifar doktori su mu dodali alvolamid ali je odreagivyo svrabomkoji drugi antibiotik bi mogao da prima jer stalno febricira

    • Da li postoji i kako se zove zamena za Zometa lek? Razna iskustva sa Zometa lekom su me naterala da potrazim zamenu za njega kako bih izbegla te mučnine, slabost, skrnavljenje zuba, itd... Sigurno da postoji lek koji ima manje nuspojava od Zomete.

    • Poštovani, imam 32g i zakacio sam boginje koje sam skoro i preležao uz velike muke (temperatura, malaksalost, svrab. . .) ali sam slučajno otkrio drugi problem koji me plaši. Zapravo sam primjetio da na kozici sa unutrasnje strane penisa mi se pojavio plik precnika 5mm i peckanje u tom dijelu, pa vas molim ako možete da mi objasnite malo bliže o čemu se radi ili bar da me uputite sta dalje? Hvala unapred