1. Opadanje kose usled nedostatka vitamina B7

    Pitanje broj: #148832

    Poštovani,

    Moj brat ima problem sa gubitkom kose koji se manifestuje na vrhu temena slabom i proređenom kosom i većim zaliscima. Opadanja kose nije bilo ali se na pomenutim mestima vidi teme glave. Ostala kosa ima normalnu gustinu i jačinu ali gubi pigment tako da ima dosta sedih vlasi. Da li je moguće da je gubitak kose prouzrokovan nedostatkom vitamina B7? On se već nekoliko godina bavi bodi bildingom i hrani se u skladu s tim, što uključuje velike količine mlečnih prerđjevina. Da li stanje može da se popravi terapijom vitamina B7 koji je dostupan u kapsulama?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Takav gubitak kose može biti uzrokovan nezdravim načinom ishrane, genetskom predispozicijom ali takođe i unošenjem anaboličkih steroida kao suplemenata kod onih koji se bave bodybuildingom. Vitamin B7 je odgovoran za rast kose tako da ga može konzumirati kao suplement u ishrani.