1. Kako naterati dete da jede?

    Pitanje broj: #150507

    Poštovani,

    Moje dete ima 13 godina i za sve to vreme jede tri, četiri vrste hrane i slatkiše, ali ne mnogo. Povrće, osim krompira. ne želi ni da vidi. Jako je mršav, visok je oko 155 a ima 38 kg. Krvna slika mu je dobra, ali često ima upale grla. Na sve načine sam pokušavala da ga ubedim da počne da jede, ali bezuspešno. Ne znam više kako sa tim da se borim i koliko će to još trajati. Šta da radim? Hvala.

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Virusne i bakterijske infekcije su česta pojava kod dece naročito one koja ne jedu raznovrsnu hranu, pre svega povrće i voće, jer njihovo neunošenje utiče na pad imuniteta. Pored toga mogu izazvati avitaminoze (nedostatak određenih vitamina). Pokušajte da budete kreativni pri spremanju hrane, i uz povrće napraviti neki sos koji će smanjiti intezitet ukusa povrća koji inače deca ne vole. Takođe, neka dete krene da se bavi nekim sportom to će mu svakako povećati apetit i doprineti dodavanju kilograma.