1. Ishrana obolelih od raka želuca

    Pitanje broj: #145428

    Poštovani,

    Mom suprugu je pre dve nedelje dijagnostikovan rak želuca koji je metastazirao po trbušnoj duplji i zahvatio jednjak. Operativno je nemoguće odstraniti ga, ali mu je stavljena neka "cevčica" u jednjak, da bi ubuduće mogao gutati hranu. Moje pitanje je, kako je najbolje hraniti takvog pacijenta, s obzirom na to da mu je krvna slika jako loša i veoma je smršao, a preporuka lekara će biti hemoterapija, kako mi je rečeno. Ne znam kako da poboljšam njegov imunitet? Između ostalog, bolnica preporučuje kuvanu i pečenu hranu, neko preporučuje dosta mlečnih i kaloričnih proizvoda, a u borbi protiv raka najčešće spominju napitke od sirovog voća i povrća, te sam potpuno zbunjena. Ako možete, pomozite mi.

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Najbolje bi bilo davati mu neku tečnu hranu u vidu smoothia. Što se tiče hrane koju bi trebao uzimati, što manje termički obrađivanu hranu, prženu nikako, barena može ali je svakako najbolje sveže neprskano voće i povrće sa medom, ploda koštica kajsije i drugih orašastih plodova ali naravno samlevenih.