1. Ishrana bez hleba

    Pitanje broj: #146794

    Poštovani,

    Da li ishrana bez hljeba ima više prednosti ili nedostataka? Nemam problem sa kilažom, želim samo da poboljšam kvalitet ishrane.
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Kao i sve namirnice i hleb ima svoja dobra svojstva. Međutim, što se više prerađuju žitarice od kojih se pravi njegova hranljiva vrednost se gubi. U današnje vreme proizvođači hleba i peciva stvljaju puno aditiva kako bi produžili rok upotrebe hleba, poboljšali njegov izgled, dobili na težini itd. Stoga je hleb jedna od namirnica koja doprinosi javljanju prekomerne težine. Ako ste ljubitelj hleba, moj Vam je savet da ga sami spremate pošto želite da poboljšate kvalitet ishrane.