1. Dnevni unos žitarica i voća za sportiste

    Pitanje broj: #148230

    Poštovani,

    Zanima me koji je dnevni unos žitarica i voća za sportiste? Ja kao žensko za doručak jedem uglavnom 93 g ovsenih pahuljica i 7 g lana. Da li smeju različite žitarice da se kombinuju u istom obroku? I da li uopšte smem dve skrobne namirnice da kombinujem? Npr. integralne testenine i krompir?
    Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Ovsene pahuljice su poput drugih pahuljica presovane šećerom tako da što se pahuljica tiče nema bitne razlike. Ako strogo vodite računa o tome, pređite na ovsene mekinje, a umesto lanenog semena možete svakako ubaciti badem, orahe, lešnike. Dve različite skrobne namirnice ne biste trebali koristiti zajedno.