Posto sam asmaticar voleo bih da znam nesto vise o ishrani kod asmaticara,zanimama me kakvi obroci mogu da budu i sta od hrane ne bi trebaklo asmaticari da koriste...hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 09. 2008.
    • Dijeta treba da bude individualno propisana da bi dala rezultate, osim toga zavisi od stepena ishranjenosti, navika, ekonomskih mogucnosti itd. Izbegavajte konzervirane namirnice u svakom slucaju, gazirane napitke, slatkise u vecim kolicinama, a neka Vas obrok obavezno sadrzi povrce ili voce u svezem obliku ili u vidu sokova. Nejedite masno i smanjite namirnice sa aditivima, a od masnoca koristite pre svega biljna ulja, posebno maslinovo