Moja mama prima hemoterapiju (mislim Gemzar)3+3+3 i uvek joj pre terapije padne br.leukocita. S obzirom da se radi o adenokarcinomu repa pankreasa koji je tu lociran bez metastaza, šta može uzimati za povećanje apetita (nema mučnine ali ni apetit) i povećanje broja leukocita (pre terapije primi deksametazon inekciju). Kako da se hrani i šta dodatno može uzimati? srdačno zahvalna,

    Odgovoreno: 02. 09. 2008.
    • lako svarljiva hrana olaksace tegobe Vasoj majci.Preporučujem manje i češće obroke, izbegavati jako kisela i masna jela, ujutro uzeti 2 krekera ili posna keksa, pre obroka može kratka šetnja, alkalne vode u manjim količinama npr. do pola litra dnevno su dobre npr. knjaz milos, duboko disanje i hladniji obroci, nikako topli i vrućiHranu servirajte atraktivno i izbegavajte ajke mirise. Izbegavaju se kupus, crni luk svež, crni hleb i jaja kuvana tvrdo