Sta treba cesce da jede i pije,a sta da izbegava osoba obolela od dijabetesa?

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Tesko je odgovoriti u kratkim cratma, ali u svakom slucaju treba cesce da jedete boraniju zbog pirodnog sadryaja inulina , kao i sto vise voca i povrca sveyeg ybog sadryaja dijetnih vlakana. Mleko i mlecni proiyvodi treba da imaju sto manji sadryaj mlecnih masti, a od masnoca se preporucuje maslinovo ulje i ulje bogato omega 3 kiselinama. Mesa posnija, a ribu sto cesce treba jesti. Sve to treba rasporediti u sto veci broj manjih obroka, a slatkise i beyalkoholna pica sa secerom ibegavati, kao i secer, beli ili smedji nebitno.