Molim da mi odgovorite sta mislite o testu intolerancije na hranu. Uradila sam test pre vise od cetiri meseca i pridrzavala se dozvoljenih namirnica, a tri meseca posle klontrolnog testa je jos deo namirnica na koje sam testirana vracen u ishranu. Jedem puno dozvoljenog voca i povrca, pirinac, junece, konjsko i jagnjece meso, dosta vrsta ribe, hleb od razanog, ovsenog i jecmenog brasna bez kvasca sa lanenim semenom i susamom koji sama pravim. Od masnoca koristim maslinovo ulje. Ishrana je bez secera, mleka i mlecnih proizvoda. Pijem minimum 2 l vode dnevno, dok ranije nisam imala nikakve potrebe za vodom. Zadovoljna sam rezultatima. Za ovaj period smanjila sam tezinu za 15 kg, prestala su nadimanja koja sam imala, hronican zamor, los san i normalizovao se ciklus koji vec par godina bio nepravilan. Sto se kondicije tice, prezadovoljna sam. Napominjem da se u mom slucaju radilo o gojaznosti koja ukljucuje oko 30-33 kg prekomerne tezine i to traje duzi vremenski period. Pre oko mesec dana uradila sam laboratorijske analize i uglavnom su svi rezultati bili u redu, jedino je holesterol bio malo iznad gornje granice (verovatno je bio visi pre prelaska na ovaj nacin ishrane). Nije mi problem da se ovako hranim i dalje, ali bi mi znacilo Vase misljenje, kao i preporuka, na sta je jos bitno da obratim paznju kod ovakovog nacina ishrane.

    Odgovoreno: 08. 08. 2008.
    • Iako je ovakav nacin ishrane tezak za sprovodjenje i potrebna je dobra motivacija paciejnta i saradnja sa terapeutom, mogu reci da su rezultati odlicni i to Vas primer i pokazuje. Nastavite ukoliko ste u mogucnosti, nema opasnosti po zdravlej ukoliko je ishran dobro izbalansirana