POstovana,
    imam 50 godina i imam 120 kg. Posle infarkta u januaru i koronarografije pre nekoliko dana potrebna je operacija na srcu. Moja tezina je veliki problem pored ostalog i kao faktor rizika za operaciju. Moj kardiolog zahteva od mene da skinem bar 20 kg za dva-tri meseca, ali samo sa strucnom dijetom. Stoga Vas molim da mi pomognete i posaljete mi na mejl dijetu koja bi mi pomogla da bez posledica smrsam. Tabela koju ste dali za ishranu kod srcanih bolesnika sam video, ali nisam siguran da li je to sve sto biste mi mogli dati ili imate jos neki savet, sredstvo ili drugo.
    Unapred zahvalan
    Vladimir Krajnovic
    Beograd

    Odgovoreno: 02. 03. 2007.
    • Postovani Vladimire,
      nikad u zivotu nisam dala niejdnu dijetu putem maila. Principe koje ste videli za kardiovaskularne boelsti su opsti i vama ne odgovaraju. Vama je potrebna dijeta od 1500 kcal i Tab. Xenicala 3 puta dnevno uz pesacenje jedan h dnevno. Dijetu Vam moze napisati doktorka u savetovalistu u Institutu Batut npr. Mr Jelena Gudelj istu koju biste i kod mene dobili. Moraju Vam se blize objasniti preporuke iz jelovnika usmeno. Ipak, ukoliko nista ne uradite u roku od dva, tri dana napravicu izuzetak i poslacu Vam dijetu mailom, buduci da se spremate za operaciju.
      Dr Maja