molim Vas, pokusajte da mi odgovorite i date savet: vec nekoliko godina intenzivno se bavim sportskim aktivnostima i radio sam uglavnom na radnim mestima gde je fizicka aktivnost veoma izrazena, a poslednjih godinu dana intenzivno sam trenirao u teretani i dogodilo mi se to da je odjedanput doslo do otkazivanja misica u smislu da sam toliko izgubio snagu da maltene po ulici nisam mogao da hodam. Posle, evo vec 6. meseci, stanje je pocelo da se popravlja, ali veoma sporo ide i veoma brzo se iscrpim posle neke fizicke aktivnosti. Molim Vas da mi date neki savet u smislu ishrane kako bi sto pre mogao da se vratim u formu jer sam malte ne non stop gladan, a ne znam bas sta je najbolje u ovoj situaciji od hrane da koristim, jer me teska hrana dodatno iscrpljuje. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.
    • Postovani, najvaznije je da pre treninga tj. fizickog anpora unesete dovoljno vode ili razblazenog soka 1 prema 5. Za vreem rada unosite isto kad god osetite zwedj, a nakon obavljenog posla prvo popijte casu vode pa onda jedite. Obroci posle fizicke aktivnosti treba da sadrze dosta skroba, amnje amsti i proteien npr. rezanci sa sirom, piza, sendvic sa tunjevinom ili belim emsom, uz to voce ili salata. Ne unositi saltkise ili masna jela. Pre treninga takodje ne treba ejsti kaloricnu hranu, najmanje 1 h pre. Ima i detaljnijih uputstava ali zbog toga morate doci u Savetovaliste za diejtetiku. Za sada pokusajte sa ovim savetima.Takodje, pijte sumeci amgnezijum i vitamin C bar 1 puta dnevno.