Molim za savet: Bolesnik sam na dijalizi, devet godina. Pre ukljucenja na dijalizu moja visina je bila i ostala 162cm aali tgezina koju sam imala (62kg) vise nije ista. Ja imam 56 godina, kao mlada bsavila sam se sportom, pa mi sada tesko pada da sacuvam svoju idealnu tezinu. Sada posle dijalize imam 64 kg, i mislim da bi trebala da da malo oslabim, ali neznam kako? Koliko smem hleba da jedem u toku dana i u koje vreme da jedem.Dnevno prelazim po 4 km pesice ali moja tezona je ista. nekako primecujem da mi se pravi stomak i naslage oko kukova.Ne jedem kolace, ali volim voce ipovrce.Neznam gde gresim? Hvala

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    •  Porast vase teyine ne potice od nepravilne ishrane vec od metabolickih poremecaja koji su iyazvani bolesnim bubreyima. \Kod Vas treba uraditi pregled odredjivanja debljine koznih nabora da bi se videlo da li ste gojazni, ne procenjuje se ihranjenost prema telesnoj masi kod bubreynih bolesnika