Prosle godine na sistematskom su mi rekli da imam sum na srcu i posle kontrola (EKG, Ultra zvuk, holter) doktorka je rekla da nije nista strasno, srce je u redu(trebalo bi da rasirim grudni kos) i trebalo da se bavim nekim sportom. Odlucio sam se za bodibilding, isao sam u teretanu nesto vise od godinu dana i sve je u redu ali kg nisa nabacio. E sad da li da nastavim sa teretanom ili ne?I glavno pitanje video sam da se prodaju neki dodaci ishrani kao sto su proteini koji se doziraju u srazmeri sa tezinom? Da li je to stetljivo za organizam? Hvala.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • u principu nije stetno ukoliko se pravilno koriste proteinski preparati. Dnevna doya proteina ne sme da prelazi 1,5 g po kg ali treba uyeti u obyir i proteine iy hrane. Savetujem da preparatima ne uyimate vise od pola g proteina dnevno po kg, imate deklaraciju na proizvodima, pa procitajte sastav