Postovanje! Bolujem od hipotireoze od 2001. god. sa velikim brojem antitela i nedostatkom energije kao i stalnim umorom. Tada sam imala 39 godina i 59kg. Sada imam 45 godina i 66kg, s tim sto sam 4kg dobila u zadnjih godinu dana. Imam pojacan apetit. Pijem letrox 100. Pitanje: Kako da se hranim kako bi obezbedila dovoljnu kolicinu energije, kako da smanjim kilograme i da odrzavam normalnu kilazu. Antitela su mi sada u normali, T3 mi je smanjen, a ostali rezultati vezani za stitnu zlezdu i krvi koji se odnose na opste zdravlje su mi normalni.

    Odgovoreno: 27. 04. 2007.

    • Postovana Ljiljana, kod obolele stitne zlezde kljucna je kontrola i redovne posete internisti, jos bolje endokrinologu. Dijetu propisujemo individualno, a od opstih saveta vazi da smanjite upotrebu zivotinjskih amsnoca, dakle obezmasceno mleko i mlecne proiyvode upotrebljavajte, manje slatkisa koncentrovanih, voce i povrce prakiticno neograniceno. Od zitarica polubelo brasno i proizvode od njega, krompir i pirinac, amnje beli hlebi brasno, przeno potpuno izbacite, kao i alkohol