Imam problem sa kilazom i jako mi je tesko da to sam regulisem tj.dovedem u granicama normale.Danas postoje mnogobrojne dijete ali mislim da nije bas pametno da se sam upustam u sve to bez strucne pomoci.Moj koeficijen tezine je oko 29, po skali ja sam vec u alarmantnoj situaciji s obzirom da mi je trideset godina i da cu verovatno nastaviti u ovom pravcu.Mislim da u mom slucaju ova malo poveca kilaza nema samo uticaja na moje fizicko vec u poslednje vreme i mentalno stanje,postajem nezadovoljan sobom da ne kazem cak i ljut na samog sebe ali ne mogu da se iskontrolisem kad je hrana u pitanju.I sam znam da mi je veliki problem sto u ishrani koristim previse hleba,ugljenih hidrata neznam da li i slano utice na to ali i tu preterujem,jedem dosta zacinjenu hranu i sto je najgore to radim dosta kasno.Voleo bi da me posavetujete ako mozete a verujem da cete moci i da mi preporucite koja bi mi dijeta odgovarala ili nacin da pocnem pravilno da se hranim.Unapred zahvalan, Pedja.

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.

    • Na zalost Pedja nista bez dolaska u Savetovaliste. Tesko je samo mailom odgovoriti pravilno na Vase pitanje. Kuicanje oduzima dosta vremena, a bez detaljnih saveta za Vas nema ozbiljnijeg napretka.Za sada mozete obratiti paznju na namirnice koncentrate kalorija i da ih svedete na najmanju meru, npr. iynutrice, suhomesnati proizvodi, zivotnjske masti i sl.Jelovnik se pise individualno, nema tipskih dijeta