postovana, dijagnostikovana mi je gljivica iz roda candida u 3/4 uzorka stolice pri analizi-pritom imam osecaj nadutosti i bola u predelu donjeg stomaka. kakva ishrana mi se preporucuje-receno mi je bez secera, bez belog brasna i kvasca-sta ja zapravo smem da jedem- smem li krompir, voce, smem li jogurt balans sa psenicnim klicama? unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2008.
    • krompir se jede tako da se skuva u ljusci i jedu vise piovrsinski delovi koji imaju manje skroba, jogurt sa probioticima se preporucuje do pola litra dnevno, voce do dva komada na dan osim grozdja i lubenica, suplementi ako ulje nocurka, omega 3 kiseline, probiotik, yink sumeci i aaaaaaaaaaaaaaaD kapi 5 dnevno se preporucuju takodje