Postovana dr Majo, pre 4 meseca imala sam carski rez. Da li mozete da mi kazete kakva treba biti moja ishrana sada obzirom da dojim bebu? Recite mi molim Vas sta smem jesti od voca i povrca koje sada stize, a da to ne smeta bebi. Ujedno vas pitam i kada smem rekreativno da se vratim aerobiku i/ili voznji sobnog bicikla? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Dojilje znatno povecavaju kalorijski unos ali kvalitet mleka ne zavisi od unete hrane znacajno. Na kolicine mleka uticu kolicine tecnosti koja se unosi i zivot bez stresa. Unosite sto vise svezeg voca i povrca, integralnih zitarica, dosta mleka i mlecnih proizvoda i nemasna mesa i ribu. Fizicka aktivnost se preporucuje