Da li uz preparat imunoaktiv moze da se uzima neki preparat vitamina d i koji je najbolji? Koje namirnice ga prirodno sadrze?

    Odgovoreno: 22. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Vitamin d moze da se uzima uz imunoaktiv koji je prirodan preparat na abzi emda. Medjutim vitamin d treba da vasm izdozira vas lekar ukoliko smatra da vam ej potreban jer preterana upotreba moze da stetei. U principu su dobre ad kapi ili perlice, ali bitnija je doza. Prirodno viatmina ima u namirnicama zivotinjskog porekla, mlecnim proizvodima obogacenim ovim vitaminom, npr. Margarinima, buteru, zumancetu i jetri, u morskim proizvodima i ribi- izuzetno je otporan vitamin na toplotu.