Postovana Dr.Maja.Obracam vam se sa velikim problemom.Ja zivim u Svedskoj.Imam 47 godina i majka sam odrasle djece.U novembru prosle godine,imala sam operaciju odstranjivanja zuci i kamenaca u zuci.Od tada i dalje konstantno imam probleme´sa stomakom (jaki bolovi,naduvenost,mucnina,povracanje),uskoro trebam ponovo na ultrazvuk(moj ljekar "misli"da je mozda ostao neki kamen i dalje,na osnovu mojih simptoma,ali ja bih vas zeljela pitati dali mozda ima neke veze sa ishranom? Posto sam 2 sedmice poslje operacije pocela da radim (radim kao pomocna med.sestra),tako da i nisam bas vodila racuna o ishrani.Molim vas pomozite mi dali je rijec o ishrani ili mozda nesto drugo. U nadi da cete mi odgovoriti unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Niste mi napisali kako je odstranjena zucna kesica laparoskopski ili klasicno, ali u svakom slucaju na ishranu treba da pripazite oko 2 do 6 meseci. Kamen nije sigurno ostao vec se radi o nezeljenim reakcijama nakon operacje koje poseduje oko 20 posto pacijenata. U svakom slucaju ove tegobe ce brze proci ukoliko ne ejdete masnu hranu meso, masne mlecne proizvode, jaja, kao i mahunarke i sirovo povrce i voce u vecim kolicinama. To je ukratko, detaljnije pitajte svog doktora u Svedskoj