Postovana doktorice, Veoma mi je drago sto sam slucajno nasla vas sajt u nadi da cete mi naci pravi odgovor za moj problem! Imam 23 god.,student sam i od pocetka mog studiranja kilogrami su poceli da mi rastu. Stalno sam zauzeta ucenjem! Visoka sam 167 cm, i teska 75 kg. Kicma me je pocela boleti a toliko toga imam da nemam vremena da idem na rekreaciju! Pila sam neke cajeve ali nista, metabolizam mi je tako usporen da kad nesto pojedem imam kiselinu i bolove u zelucu! Dijete sam probala ali ne mogu da izdrzim da ne jedem ceo dan ili nesto malo jer se iscrpljujem ucenjem! Molim vas da mi date pravi odgovor da sa svojih 23 god ne mogu ni da se pomerim. Inace sam stalno na nogama pa mi nije jasno kako da svoj organizam naviknem na normalan rad! S postovanjem, Milica

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.
    • Postovaan Milice, jedini ispravan nacin sa zdravstvenog aspekta koji ti mogu preporuciti je drzanje dijete pod kontrolom strucnjaka. Program ukljucuje i doziranu fizicku aktivnost, psiholosku podrsku i naravno individualno propisan program sihrane. Sve ostalo je improvizacija resavanja ozbiljnog problema od koga boluje pola milijarde ljudi. Dr Maja