Postovani, trudim se da se zdravo hranim i znam osnovna pravila kada sama spremam hranu. Medjutim, problem je kada smo ceo dan van kuce, pa bih vas zamolila da mi pojasnite prakticno sta je bar najmanje stetno od postojece ponude po pekarama, radnjama. . Dakle, kako napraviti izbor kad su u ponudi peciva, pite, kroasani, sendvici, pakovane salate nepoznate svezine, sokovi iz tetrapaka i slicno. Hvala, pozdrav.

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Odaberite integralno pecivo uvek pre nego proizvode od belog brasna, pite od pecuraka i sira su takodeje u redu, koamd pice povremeno ili sendvici sa ribom i pieltinom takodje, kroasane i fornete ne preporucujem, salate da iako je sadrzaj vitamina nesto snizen stajanjem, ali tu su minerali i dijetna vlakna. Sokovi na bazi 100 posto voca i nektari bez secera su takodje ok, kao i nemasni kiselo mlesni i mlecni napici