Poštovana doktorice, molim Vas za savjet.Naime, porodila sam se prije 19 mj, u trudnoci sam dobila 25kg, od kojih sam skinula samo 8kg.Bila sam na mnogim dijetama, uspjesno bih smrsala, ali su se kilogrami jako brzo vracali, cim bih se vratila na normalnu ishranu.Dali bi ste mi mogli dati savjet kako napraviti neki program ishrane, gdje ce se kilogrami topiti, i kojim bih se mogla zdravo hraniti.Jer suvisna kilaza je dovela i do zdravstvenih problema. Takoder sam se upisala i na aerobik prije 10-tak dana, polako se aktiviram u svakom pogledu, samo bi mi trebala pomoc i oko ishrane. Unaprijed zavhalna

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Na zalost, ne mogu Vam potpuni plan ishrane dati mailom. Ishranu bi kod Vas trebalo isplanirati u vidu 5 amnjih obroka 2 vocne uzine, razmak izmedju obroka 3 do 4 h.Dorucak npr zitarice i mleci napiotak, svaki drugi dan uz parce hleba dodaje se sir mladi komad, jaje ili virsla. Rucak tajir jela uz dosta salate i supu, a vecera uglavnom makaroni sa sirom, sendvic sa sardinom i tunjevinom,kiselo mleko ili kacamak jedan tanjir. Tako biste skifdali oko 4 kg mesecno a kilogrami se ne bi brzo vratili