Postovani, molila bih vas da mi pomognete u resavanju ovog"problema" ili se meni bar tako cini. Moje dete ima dve godine i samo dvanaest kila. Rodjen je sa 3. 400 grama normalno se razvija ali mi se cini da je mrsav u odnosu na ostalu decu. Dali treba da ukljucim neke vitamine i koje da bi dobio na kilazi? Samo da napomenem, da ima tri obroka i dve uzine ali se to bas ne vidi na njemu.

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Sa godin dana dete treba da ima trostruku telesnu masu na rodjenju a to bi za vase dete bilo oko 10, 2 kg, a zatim tokom druge godine dodaje jos jednom telesnu masu na rodjenju, a to bi za vaseg sina bilo 13, 6 kg. Naravno telesna masa se prati prema visini. Vase dete iam nesto manju telesnu masu od predvidjene ali ne alarmantno. Koristite punomasne mlecne proizvode, dovoljno zitarica, pirinca i krompira i posavetujte se dodatno sa pedijatrom