Godinama lečin esencialni visokkrvni pritisak sa beta blokatorima (prinorm) . Osećem hronični umor. Savetovali su me da pijem q 10. Do sada sam pila 3 puta po mesec dana po 30mg q10 sa pauzama od mesec dana. Primetila sam da sam manje umorna. Da li smem uzimati veće doze q10 odnosno kolika je dozvoljena dnevna količina unosa q10 i koliko dugo se može uzimeti ta količina neprekidno. Ne patim od drugih bolesti i nisam malokrvna.

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Q 10 je upravo popularan jer jos nema utvrdjenih stetnih dejstava od predoziranja. Iako nije utvrdjena idealna kolicina kloenzima q10 za optimalno zdravlje, propisuje se doza od 30-100 mg. Kolicina od 100-200 mg dnevno korisna je za zastitu srca, posebno ukoliko se uzimaju statini.