Moja zena ima 42 god. Operisana je pre 2 godine, celosno joj je ostranjena jedna dojka, imala je hemoterapiju ali ne i zracenje. Sada pije tamoxifen. Slabokrvna je, a narocito su smanjeni leukociti. Sada su otkrili i malo udebljenje u materici. Kakva treba da bude njena ishrana

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • ishrana je kljucna za prevenciju raka, a sto se tice pojave bolesti treba da se zdravo hrani u smislu dosta svezeg voca , povrca i integralnih zitarica,manje crvenog, a vise zivinskog emsa i ribe, sto manje masnih mlecnih i drugih proizvoda, koncentrovanih slatkisa, konzervisanih namirnica i dosta tecnosti, posebno blagih cajeva. Naravno ovo je samo kratki program i ospti, individualni program mora da sastavi nutricionista