Poštovani,
    visok sam 170cm, a imam samo 53kg. Želeo bih da se ugojim, ali mi ne polazi za rukom. Recite mi, na koji način bih mogao dobiti na težini i šta predlažete da uvrstim u svoj jelovnik kako bih najbolje rezultate postigao. Da li je neophodno da se posavetujem sa nutricionistom?

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Mislim da se najbolji rezultati postižu ukoliko se pacijent obrati nutiriconisti. On će vam propisati ishranu bogatu pre svega ugljenim hidratima i polinezasicenim mastima u najmanje 5 obroka dnevno rasporedjenih. Odmarajte pola sata posle glavnog jela u ležećem polozaju i ne preterujte sa fizičkim naporima. Korisno je prvih nekoliko nendelja koristiti i suplemente kao što su nutridrink, najmanje jedan obrok dnevno, a može i dva i neki multivitaminksi preparat.