Poštovani,
    molim vas da mi odgovorite koliko je efikasna medicinska dijeta. I, da li se posle nje kilogrami vraćaju? Držala sam više puta različite dijete. Kod nekih je bilo rezultata, kod nekih ne. Ali, i kad su dale rezultat, kilogrami su se jako brzo vraćali po prestanku držanja iste.
    Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Gojaznost je hronična bolest, kao i povišeni krvni pritisak npr. po prestanku pridržavanja propisane terapije a to je u vašem slučaju najpre redukciona dijeta, a zatim dijeta za održavanje postignute telesne mase kilogrami se mogu vratiti uvek. U praksi to se dešava često i predstavlja najveći problem zdravstvenim radnicima i pacijentu u borbi protiv gojaznosti