Da li je moguće da se izleči sistemski lupus? Kako se hraniti kod ove bolesti?

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Sistemski lupus je autoimuna bolest koja utiče na ceo organizam, pa i na metabolizam hranljivih sastojaka iz hrane. Nema posebnih smernica za ishranu kod ovih pacijenata. Treba svakako smanjiti unos natrijuma, restrikcijom slanih namirnica, kao i unos namirnica bogatih životinjskim mastima. Dokazi o korisnim efektima ishrane na lupus potiču pre svega iz studija koje su radjene na životinjama, te nisu sasvim pouzdani.