Poštovana,
    Ne znam da li sam pitanje trebao vama uputiti ili nekome drugome ali postaviću ga pa ako znate odgovor bio bih mnogo zahvalan. Elem zanima me koja hrana može da utiče da poboljšanje koncentracije konkrektno pamćenje - spremam ispit ali mi materija nikako ne leži i sporo mi to ide? Ako biste neke tablete mogli da mi preporučite i to dolazi u obzir samo da koliko toliko pomogne?
    Hvala vam unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Postavili ste malo komplikovanije pitanje koje zahteva detaljniji odgovor ali pokšaću ukratko. Najpre ne bi trebalo dozvoliti da dođe do pada šećera u krvi što znači da obroci treba da budu češći a manji. Zatim treba izbegavati masnu i jaku hranu koja se teže vari da ne bi sva krv otišla u organe za varenje umesto u mozak. Preporučujem Vam mediteranski način ishrane, dakle dosta voća, povrća, koštunjavog voća, mahunarki, ribe, žitarice posebno integralne. Takva ishrana osim što će poboljšati Vašu koncentraciju sprečiće i demenciju u starosti i očuvati snagu Vašeg srca i krvnih sudova. Ukoliko želite da dopunite ishranu nekim dijetetskim suplementom, preporučujem Vam Magnezijum i ulje Nocurka.