postovana Dr.Maja imam curica od 2god i 4meseci so klinicka dijagnoza intolerancija na kravje mleko pa bi zamolila vas da mi pisetenesto vise o ishrani i koje produkte da forsiram bogati sa kalcium.Pisem vam os Skopje,Makedonija pno pozdrav i puno fala

    Odgovoreno: 04. 03. 2008.
    • Vasoj cerki ne smete davati kravlje melko, jaja,mlecne margarine i buter, ali morate biti oprezni i sa brasnom. Dozvoljena je upotreba jagnjetine, piletine, curetine, svinjskog mesa i govedine, sojinog mleka, soje i ostaslih mahunarki, krompira, pirinca, kukuruza, razii ovsa, svih vrsta povrca, voca i sokova, slatkisa, biljnih ulja, stonih margarina, soli i zacina. Ukoliko i dalje ima problema mora se preci an restriktivniju ishranu, ali nadam se da do toga nece doci jer je dg na vreme psotavljena. Ukoliko treba javite se ponovo. Ovo je naravno ukratko, najbolje je sastavljati individualni jelovnik uz pomoc nutricioniste