ZELELA BIH DA MI POMOGNETE. U PETOM MESECU TRUDNOCE TESTOM GTT- TEST  OPTERECENJA GLIKOZOM OD 100gr UTVRDJENO JE DA IMAM POVISEN  SECER.REZULTATI  SU BILI :  PRE OPTERECENJA 5.7MMOL/L  POSLE 60MIN 10.6 MMOL/L  POSLE 120MIN 9.6 MMOL/L  POSLE 180MIN 3.2 MMOL/L  INTERESIJEME KOJE SU VREDNOSTI POREMECENE (ODNOSNO KOLIKE SU NORMALNE  VREDNOSTI KADA SE RADI OVAJ TEST ) I KAKOJI NACIN ISHRANE SADA TREBE DA  PRIMENJUJEM ? DA LI OVE VREDNOSTI MOGU DA UTICU NEGATIVNO NA BEBIN  RAZVOJ  ?  UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    •  Vasi rezultati nisu dramaticni, ali je neophodna cesca kontrola od  strane ginekologa, sto vise kretanja i uravnotezena ishrana. To znaci  obavezno 5 do 6 obroka dnevno, prvi obrok odmah po ustajanju, poslednji  neposredno pred spavanje. Izebgavajte slatkise i namoirnice sa be,im  secerom ili medom. Mozete ishrani dodati Hemofarmom suplement Novodiab  pije se dva puta dnevno, nije lek, vec dodatak ishrani. Izbegavajte  masne mlecne proiyvode i masna mesa, vise jedite ribu i sir , kao i  mahunarke, ukoliko ne podnosite kao pire. Pazite da se ne ugojite i sto  vise vocas i povrca u vidu salate. Detalja jelovnik mozete dobiti od  nutricioniste ili dijetologa.Za razvoj Vase bebe za sada nema opasnosti