Poštovana,
    Moja devojka ima 19 godina, ima problem sa šuljevima. Pretežno jede suvu hranu, ne kreće se toliko, ima slabe živce, odnosno nervira se često. To je sve uticalo na razvoj šuljeva. Možete li da mi date neku dijetu, preporuku ili bilo kakav savet u vezi toga?
    Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Pre svega treba da poseti hirurga zbog pregleda i davanja lokalne terapije. Savet u vezi ishrane je da jede hranu koja ima dosta dijetnih vlakana i to žitarice integralne, voće i povrće, a manje pirinča kuvanog i pire krompira jer stvaraju zatvor. Preporučuje se i jogurt i kiselomlečni poizvodi sa dodatkom inulina i probiotika. Ne treba da jede kakao, crni čaj i crnu čokoladu posebno, a ni zaljučenu hranu i suhomesnate proizvode u velikim količinama.
      Pozdrav.