Drago mi je da se i kod nas napokon pojavio ovakav tip sajta ,a da nije iskljucivo vezan za fitnes i suplemente!! Zanima me s obzirom da ste u tekstu naveli saradnju sa dijeteticarem...kakav je vas stav po pitanju prisustva dijeteticara-nutricioniste u sistemu zdravstva,tj. preventive kroz ishranu i dijetoterapije.Zanima me da li smatrate da je dobar spoj lekar i d/n u cilju postizanja sto boljih rezultata,jer kod nas nekako jos takav sistem saradnje nije dobio pravu formu sto smatram nedostatkom!! Unapred hvala!!
    Puno pozdrava!!

    Odgovoreno: 25. 02. 2007.

    • Ako mene pitate spoj lekar + stručnjak za ishranu (dijetolog, ev.dijetetičar) je dobitna kombinacija za prevenciju I lečenje. Problem je što je ovaj akdar I kod nas I u svetu deficitaran, tako da nas je malo teško naći. Ali kad nas nadjete, nijedan lekar neće imati ništa protiv da mu se pomogne u lečenju pacijenata an bilo koji način.Moja iskustva su veoma pozitivna I akd su u pitanju lekari I pacijenti, ali moram da napomenem da imam privilegiju da radim u Univerzitetskom gradu koji pruža mogućnosti za takvu saradnju pre svega sa Kliničkim centrom, privatnim ordinacijama(iako ne radim ni u jednoj) I sl.