Poštovana,
    Imam 38 godina. Pre trudnoće koja je bila teška i održavana svih 9 meseci, imala sam 70 kg. Posle porođaja 85 kg. Uradila sam test intolerancije na hranu koji je pokazao da treba da izbegavam gluten, pšenicu, raž, kvasac, jaja, pirinač. Molila bih Vas da me posavetujete kako da se pravilno hranim a da kilograme dobijene skinem jer mi strašno smetaju. Napominjem da do sad nisam imala bilo kakvu alergiju na hranu i da mi je kilaža bili ok, jer sam se nekad i aktivno bavila sportom.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Slažem se da treba da izbegavate namirnice koje Vaš organizam ne toleriše najbolje ali ne morate ih potpuno izbaciti iz upotrebe. Alergija i intolerancija nisu iste stvari, alergija je bolest, intolerancija ne. Kilažu Vam stvaraju kalorije a njih ima svuda. Recept za dobru dijetu jeumerenost, dugotrajnost i iznegavanje koncentriovanih šećera i životinjskih masti, najbolje je da Vam se propiše individualna redukciona dijeta usklađena sa Vašim navikama i potrebama.
      Pozdrav.