Interesuje me na koji nacin mogu da povecam telesnu tezinu. Visok sam 180cm a tezak 63kg. Da li biste mogli da mi preporucite neku dijetu? Unapred hvala

    Odgovoreno: 25. 02. 2007.
    • Dijete propisujem individualno ne samo na osnovu antropometrijskih karakteristiak, već I prema navikama, zdravstvenom stanju, biohemijskim parametrima, ekonomskim mogućnostima I sl. Možete se javiti od ponedeljka do četvrtka Savetovalištu za dijetetiku Instituta za javno zdravlje, Bul. Dr Zoran Djinjdić 50, ordinacija br. 9. Naši pacijenti dodaju pola kg do 1,5 kg dnevno kod jako izražene neishranjenosti.Vi biste mogli otprilike da dodajete 2kg prema našim preporukama. Dijeta se emnja na dve nedelje, te je neophodno ovbaviti I bar nekoliko kontrola