zdravo,hteo bih da vas pitam da li je korisno konzumiranje brazilskog orah(zbog selena ako ga ima)i u kojoj meri.Da li bademi mogu uticati na smanjenje krvnog pritiska. Hvala

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • brazilsi orah je dobar za imunitet i sadrzi selen. Nijw nase nacionalno voce tako da ne trebada budete u velikoj brizi ako ga ne konzumirate redovno. Bademi su korisni za srce i krve sudove ali imaju veliku kalorijski vrednost te se preporucuju do sake dnevno ukoliko ste bez viska kilograma