Postovana, Radim u Klinickom centru Banja Luka kao Visi dijeteticar-nutricionista i imam pitanje za Vas: Da li pacijenti oboljeli od Dizenterije II i III stepena smiju konzumirati mlijeko i ml.proizvode ili je stvar individualna kao i kod drugih dijeta?Ako imate primjer jelovnika bila bih Vam zahvalna. Pozdrav iz Banja Luke

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • pre svega izvinjavam se sto tek sada odgovaram, imala sam grip, te nisam  citala postu. Kod dizenterije se primenjuje crevna dijeta po modelu vec  poznatom nadoknada tecnosti i lektrolita u prvoj fazi, tecna dijeta, zatim tecnokasasta i kasasta, sa oporavkom se prelazi na normalnu  ishranu. Mleko se ne daje , ali jogurt i acidofilni napici da.Da bih vam  napisala konkretnu dijetu morala bih da imam blize informacije o  pacijentu. Pozdrav

Komentari na pitanje: #3341

    • Postovani, imam i ja jedno pitanje. Mom decku je radjena operacija i izvadii su mu ceo zeludac, deo pankreasa i slezinu. Rekli su nam da posetimo dijeteticara zbog ishrane, ali na zalost njih nema kod nas, u nasem gradu. Da li biste vi mogli da nam pomognete i reci sta sme, a sta ne da jede. Doktor nam je rekao da ne sme da jede kuvana teska jela poput boranije, kuvanog kupusa. . . . Ako biste mogli da nam napisete, jer ne znamo. . . . Unapred vam hvala.