Poštovani,
    moj problem je to što posle porođaja od kojeg je prošlo dve i po godine imam naslage na stomaku (masne) i bokovima. Moja visina je 162 i imala sam 56 kg a sada 62 smršala bih 5 kg ali me zanima da li treba sistemom brojanja kalorija i vežbama ili da primenim dijetu bez ugljenih hidrata. Ukratko, šta mi savetujete da ubrzam metabolizam. Genetika mi je takva da su svi skladno građeni ali imaju stomake. Napomenuću da imam nizak pritisak (95/58) molim vas da mi odgovorite
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nije moguće smršati samo na stomaku ili bilo kom drugom delu tela pojedinačno. Međutim, svakako da vas podržavam u nastojanju da smršate jer biste time smanjili i obim struka. Najbolje je da posetite stručnjaka koji bi vam propisao individualnu dijetu, koja bi se naravno menjala posle izvesnog vremenskog perioda. Za ubrzanje metabolizma koristite namirnice bogate antioksidansima kao sto su ananas, limun, brusnica, narandža, zeleno lisinato povrće, zeleni čaj i sl.