Poštovani,
    molila bih vas za odgovor. Moj otac (69 god.) je pre 3 nedelje doživeo moždani udar. Da li biste mogli, molim vas, da mi predložite način ishrane ljudi koji su doživeli moždani udar? Inače, on nije oduzet, potpuno je svestan. Pogođen mu je centar za ravnotežu i sada se nalazi u rehabilitacionom centru.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      hrana treba da je spremljena od visoko kvalitetnih namirnica, nemasnih mlečnih proizvoda, voća, povrća, integralnih žitarica i njihovih proizvoda. Dozvoljena su i nemasna mesa, riba posebno, belance jajeta. Obratite pažnju da hrana bude kuvana, pečena, dinstana, nikako pržena. Izbegavajte gazirane napitke i kafu, kao i kakao