Pozdrav iz Zrenjanina. Imam povisene trigliceride u krvi, pa sam se zainteresovao za tablicu ishrane kod povisenih triglicerida.Iz tablice mi nije jasno koja su to masna crvena mesa.Da li mi mozete to pojasniti. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 02. 2007.
    • Vama treba svakako ograničiti unos zasićenih masti koje se nalaze u crvenim mesima kao što su svinjetina, govedina, junetina, guščje meso. Možete koristiti piletinu, ćuretinu, kuniće, posebno ribu I to plavu morsku najviše, kao I zamene soju, belance, eventualno teletinu I nemasne delove mlade svinje npr. Belu vešalicu 1 puta mesečno..