Poštovanje,
    sa jedne strane pričaju da ne treba unositi ugljene hidrate jer oni goje sa druge srtane kažu da treba uzimati što više ugljenih hidrata ali složenih zbog celuloznih vlakana ko je u pravu i da li integralna hrana goji
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      treba uzimati što manje koncentrovanih ugljenih hidrata tj. slatkiša, tačnije manje od 10% kalorijske vrednosti obroka. Korisno je međutim uzimati polisaharide i disaharide kojih ima u integralnim žitaricama, voću i povrću. Smanjuju mogućnost nastanka kardiovaskularnih bolesti, karcinoma koji dominiraju našom patologijom, a i dobra su prevencija gojaznosti zato što duže drže sitost