Imam 20 godina i mislim da se uopsre ne hranim zdravo a ni redovno. Pa Vam se obracam sa zeljom, ako vam nije tesko da mi napravie neki pravilan raspored ishrane (sta jesti, u kojoj meri, u koje vreme)? Bio bih Vam jako zahvalan.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 25. 02. 2007.

    • Mnogo teško pitanje za kratak odgovor. Pre svega treba da imaš najmanje 3 obroka dnevno, a izmedju možeš uzimati prirodne nezašećerene sokove, kafu, čajeve, sveže voće i povrće. Redovna fizička aktivnost (npr. 3 puta nedeljno po 1h ili svakodnevna brza šetnja itd.) je sastavni deo pravilne ishrane jer energija koja se unosi hranom mora i da se potroši da se ne bi nagomilala u vidu masnih naslaga.Najjednostavniji predlog za Tebe ukoliko si normalne ishranjenosti je –Doručak: mlećni napitak (mleko, jogurt, kiselo mleko, voćni jogurt) ili komad sira, Žitarice po mogućstvu integralne (hleb ili musli ili komad pecivo ili pola šolje testenina) i svakoga dana drugi dodaci kao što su namaz margarina, namaz meda ili džema, komad povrća, voćka, kolut salame ili šunke, 1 jaje, komad belog mesa ili sardina Ručak npr. Tanjir supe, salata, komad mesa (može u jelu iz porodičnog ručka), varivo obavezno ili salata, pirinač, krompir ili parče hleba Užina ukoliko je ima kolač, sladoled, voće ili voćna salata Večera do 20h laganija npr. Komad pize sa čajem ili djusom, makarone sa sirom i paradajzom plus kompot, šopska salta bez hleba, sardina ili riba sa krompir salatom, sutlijaš, lagani sendvič, jogurt i 2 mešene kiflice itd. U svakom slučaju ne zaboravi da svakodnevno pojedeš najmanje 2 komada voća i jedan tanjir povrća, kvalitetne proteine iz mesa, ribe i mleka tj. Sira, kao i integralne žitarice.